Privaatne tehisintellekti tippkohtumine senaatorite ja tehnoloogiahiiglastega tekitab vaidlusi

WASHINGTON, DC – 13. SEPTEMBER: Google'i tegevjuht Sundar Pichai ja Meta tegevjuht Mark Zuckerberg saabuvad 13. septembril 2023 Washingtonis Capitol Hillis toimuvale senati kahepoolse tehisintellekti (AI) foorumile. (Foto Elizabeth Frantz Washington Postile )
Suurenda / Google’i tegevjuht Sundar Pichai ja Meta tegevjuht Mark Zuckerberg saabuvad 13. septembril 2023 Washingtonis Capitol Hillis toimuvale senati tehisintellekti (AI) foorumile.

Getty Images

Kolmapäeval korraldas USA senaator Chuck Schumer (D-NY) senati büroohoones tehisintellekti võimaliku reguleerimise teemal AI Insight Forumi. Osalejate hulgas oli miljardäre ja tänapäeva tööstuse titaane, nagu Elon Musk, Bill Gates, Mark Zuckerberg, OpenAI Sam Altman ja Nvidia Jensen Huang. Kuid see suur ettevõtte külaliste nimekiri – koos 14/22 Tegevjuhtideks olemine – see oli mõned Pead kratsides.

“See on ruum, mille saate kokku siis, kui teie töötajad soovivad teha fotosid tehisintellekti kuulsustega tehnoloogiatööstuses. See ei ole ruum, mille saate kokku, kui soovite paremini mõista, mis on AI, kuidas (ja kelle jaoks) see töötab ja mida selle ümber teha,” raamatuid Signaalijuht Meredith Whitaker saates X.

Tegevjuhtidega täidetud nimekiri pani teisi kahtlema tehisintellekti valdkonnas kohalviibijate tehnilises taiplikkuses. “Loodan, et Schumer ja teised keskenduvad paljude tehniliste inimeste vastuseisu kuulamisele, kes oskavad hästi tehnoloogiat selgitada,” ütles dr Margaret Mitchell AI-platvormist Hugging Face, kelle tegevjuht koosolekul osales. “Need tegevjuhid enamasti ei ole. Nad on väga motiveeritud varjama olulisi üksikasju, niivõrd, kuivõrd nad ise neist aru saavad.”

Mitchell väljendas ka muret tehniliste oskustega naiste puudumise pärast kohtumisel. Üldiselt olid 22 kutsutust seitse naised, kuid mitte kõik ei täitnud tehisintellektis tehnilisi rolle, sealhulgas AFL-CIO ja kirjanike gildi esindajad. “Naised on tehnoloogid, kuid te ei tea seda Schumeri kutsujatelt – ja see on suur probleem, kui tahame luua tehisintellekti reguleerimise, mis aitab AI-l kõigi jaoks töötada,” ütles Mitchell.

Tesla ja X tegevjuht Elon Musk räägib lahkudes ajakirjanikega
Suurenda / Tesla ja X tegevjuht Elon Musk räägib ajakirjanikega, kui ta lahkub 13. septembril 2023 Washingtonis Capitol Hillis Russelli senati büroohoonest “AI Insight Forumist”.

Getty Images

Mõned senaatorid Kritiseerida Ja kohtumise iseloom samuti. “Ma arvan, et see on naeruväärne, et kõik need monopolistid räägivad senaatoritele, kuidas reguleerivat raamistikku kujundada, et nad saaksid võimalikult palju raha teenida,” ütles senaator Josh Hawley (R-Mo.).

Vaatamata vaidlustele äratas kohtumine kahepoolset huvi, osales üle 60 senaatori. Senati enamuse juht Schumer ja senaator Todd Young (R-Indiana) väljendasid optimismi senati valmisoleku suhtes kaaluda seadusandlikke ettepanekuid. Senaator Mike Rounds (R-SD) märkis aga, et vastavate õigusaktide koostamise protsess võtab aega. Ta küsis: “Kas me oleme valmis õigusakte kirjutama? Kindlasti mitte.” Reuters Toursi tsiteeriti. “Meid pole seal.”

Kuigi kohtumine oli meediale ja avalikkusele suletud, teatas Reuters New Yorgi aeg Schumer ütles, et mõnest arutelust teatati eraviisiliselt, et keegi ei hakkaks ajakirjandusega manipuleerima.

Reutersi andmetel väitis Musk, et tehisintellekti valdkonnas peaks olema “arbitraaž”. Ta kirjeldas tehisintellekti reguleerimist sarnasena spordimänguga, kus reeglid tagavad ausa mängu ja kaitsevad osalejaid. “Meie jaoks on oluline valitsemine, et ettevõtted võtaksid meetmeid, mis on ohutud ja avalikkuse huvides,” ütles Musk.

Miljardär, kes juhib erinevaid tehnoloogiaettevõtteid, sealhulgas sotsiaalmeedia platvormi Muski kommentaarid kordavad tema varasemaid üleskutseid Peatage kuus kuud AI-süsteemide arendamine, mis on võimsamad kui OpenAI GPT-4 süsteem, mis mõne kriitiku sõnul ignoreerib tehisintellekti tekitatud kahju, eelistades tõestamata hüpoteetilisi riske.

Seevastu Meta Zuckerberg on väidetavalt nõudnud valitsuse ja tehnoloogiaettevõtete vahelist koostööd. Ta kutsus Kongressi tungivalt üles “innovatsiooni ja kaitsemeetmete toetamiseks tehisintellektiga koostööd tegema”, rõhutades ülemaailmseid standardeid kehtestavate Ameerika ettevõtete strateegilist eelist.

Arvestades generatiivse AI kiiret tõusu avalikkuse silmis viimase aasta jooksul, eriti tehisintellekti osas ChatGPT tehisintellekti assistendi edu Ja Hoiatused võimalike ohtude eest Superintelligentsetest virtuaalmasinatest – tehisintellekti tööriistad on langenud USA-s võimalike valitsuse reguleerimise sihikusse, mille vastu on hiljuti huvi tundnud Schumer ja teised Kongressi esindajad. Eelmisel nädalal avaldasid USA senaatorid Richard Blumenthal (D-Conn.) ja Hawley A Kahepoolne õigusraamistik See nõuab „kõrge riskiga” AI-rakendustega, näiteks GPT-4, töötavatelt ettevõtetelt riikliku litsentsi hankimist.

Tehisintellekti reguleerimise üleskutse muutub üha globaalsemaks, kuna riigid üle maailma püüavad kehtestada eeskirju näotuvastuse, sügavate võltsimiste, koolitusandmete ja muu kohta. Sel nädalal on selleks Adobe, IBM ja Nvidia Teatama Nad on ühinenud president Joe Bideni vabatahtlike kohustustega tehisintellekti osas, mis nõuavad meetmeid, nagu tehisintellekti loodud sisu vesimärgistamine, et tuvastada selle kunstlik päritolu.

Kuna nii palju müra ja nii palju dollareid lendab ringi, muretsevad tööstuse eksperdid nagu Mitchell, et tehnilised üksikasjad võivad vestluses kaduma minna. “Õige asi oli kõigepealt jõuda tehniliste oskustega inimesteni, kes oskavad rääkida inimeste õigustest,” ütles Mitchell. “Nad oleksid võinud panna aluse Schumeri mõistmisele. Selle asemel on tema arusaamade alus nüüd joondatud lühiajalise kasumi maksimeerimisega.”

Leave a Comment